About

יצחק מאיר, תושב כוכב יאיר, יליד אנטוורפן בלגיה 1934, עלה ארצה ב 1946.נשוי לרבקה,ציירת, ולהם שלש בנות ושישה נכדים.

רוב ימיו עסק בחינוך, בין היתר בכפר הנוער ימין אורד בראשו עמד 18 שנה וכראש מחלקה לחינוך מטעם הסוכנות היהודית בה כיהן עשר שנים כחבר ההנהלה וההנהלה הציונית. כיהן כיועצו הבכיר של שר החינוך המנוח זבולון המר לעניינים בינלאומיים ולענייני העם היהודי.עמד בראש ארבע נציגויות דיפלומאטיות בין השאר כשגריר ישראל  בבלגיה ובלוקסמבורג וכשגריר ישראל בברן שווייץ.

היה מראשי התנועה הציונית הדתית על פי רוח תורה ועבודה ונשאר נאמן לתפישותיה המדיניות החברתיות והדתיות המתונות עד לעצם היום הזה.

מפרסם כסדר בעיתונות הישראלית מאמרים פובליציסטיים, והגות וביקורת ספרותית.

פרסם ספר מחזות" קרומניון", ספר מסות "בצומת", שירים במוספים שונים ושירים ומחזות שהועלו על במות הקבוץ הדתי.

סיפרו "אישה אחת" פורסם בנובמבר 2010 בהוצאת ספריית מעריב.

היום, בגמלאות, פעיל בנושאי חינוך, קידום חברתי וטיפוח  קשרים בין ישראל לבין התפוצות.

מודעות פרסומת

23 תגובות על About

 1. HAYA SOLOMON הגיב:

  אין לי ספק שזה יהיה בלוג שונה ומענין
  אשמח להמשיך לקרא את כתביך יצחק ומקווה שבוגרים נוספים יצטרפו לבלוג

  • יצחק מאיר הגיב:

   חיה היקרה, תודה על דברייך. אני מקווה כי בוגרינו יראו בבלוג גם את הבלוג שלהם וישחחו עמי וביניהם. אהיה אסיר תודה אם תמסרי להם הנתונים הצריכים להיכנס לבלוג ולהרשם בו. ברכי את ביתך כולו לשלום בידידות יצחק מאיר

 2. sylvia Assouline הגיב:

  Shalom Ytshak
  Bienvenu à votre blog sur internet
  Merci pour tous vos articles très interessants
  Je suis certaine que vous aurez beaucoup de lecteurs et vous souhaite une très grande popularité sur le net
  Longue vie en bonne santé à vous et à Rivka

 3. פינגבאק: רוח הצפון ורוח הזמן, אמא שלך צריכה לדעת – טור ליום ששי | ספר חברה תרבות

 4. דבורה תורג'מן סבג הגיב:

  תודה על האפשרות לכתוב ולהגיב ולהיות בקשר עם חברינו מהעבר יישר כח

  • Yitzchak Mayer הגיב:

   דבורה היקרה,חברינו מהעבר הם חברינו היום. כתבו זה לזה, חישבו זה על זה, ושימרו על הרעות " כי רקמנו אותה מלב אלי לב בשנים של צוותא". הבלוג שלי הוא ביתכם. בברכה חמה יצחק מאיר

 5. haya solomon /green הגיב:

  ליצחק שלום
  נהניתי לקרא את ספרך שיצא לאור לאחרונה. האם יתקיים ערב השקה??

  • Yitzchak Mayer הגיב:

   שלום חיה היקרה,

   יהיו ערבי השקה.

   ערב אחד מתקיים ברעננה מחר בשעה 17.00 במרכז הקליטה ומרצה בו חיותה דויטש.
   ערב שני נתקיים במכללה האקדמית בנתניה ביום החמישי 27.01.11 והמרצה הוא ד"ר אייל זנדברג גם זה בשעה 17.00
   ערב שלישי מתקיים בכוכב יאיר בביום הרביעי 03.02.11 בשעה 20.00 והמרצה היא הסופרת יהודית רותם
   יהיה ערב השקה בתולעת ספרים ב 20.02.11 ב/שעה 20.000 בתל אביב, פרטים עוד יבואו.

   מאוד רציתי שיהיה ערב השקה לחניכי ימין אורד. רבים פונים אלי ומבקשים אך אין לי היכולת הארגונית ליצור ערב כשה. התקשרי אלי ונדבר מתי יהיה לך הכי נוח להשתתף. שלך בידידות ובברכה יצחק מאיר

 6. Sonia הגיב:

  כחמש עשרה שנה לא קראתי ספר בעברית אך גמעתי את "אישה אחת" תוך שלושה ימים בביקורי האחרון בארץ. איזו עוצמה ואיזו חוסן נפשי גילתה אימך. אילו כוחות היו לה כדי לעבור ביחד איתכם את שעברה. אני הרבה חושבת על סבתי ומקבלת השראה ממנה כשאני חושבת על כך שהיא גידלה שלושה בנים לבד בתנאים לא קלים אך עכשיו גם מחייך אשאב כח לגדל את ילדי בתנאים הנוחים שיש לי.

  ובעניין אחר,קראתי גם את ספר שיחותיך עם יוסי שרביט וייתכן שאבי אמר "יצחק לא נמצא אז אפשר להכין נקנקיות." לא עשית עם אהי חסד במשפט זה ולכן אני רוצה כביתו של מנהל המטבח להאיר שאבא היה קם בחמש בבוקר בחורף להכין דייסה לתלמידים לפני שרוזי, מזל ושות' הגיעו מעתלית. להזכיר את השבתות הרבות בהן ישבנו בבית וחיכינו לאבא שיבוא הביתה לסעודת שבת וזאת רק אחרי שבדק שהכל תקין בחדר האוכל וכמובן אינספור קריאות בכל שעות היום לבוא ולפתור משברים בחדר האוכל. בכל ארבעים שנות עבודתם בימין אורד הורי גילו מסירות לחניכי הכפר מעל ומעבר לנדרש מהם בתוקף מילוי תפקידם.

  רק לפני כשנה הסכמתי לשמש כמורה ולאורך השנים כשנשאלתי מדוע איני רוצה להיות מורה עניתי שגדלתי בכפר נוער ואני יודעת מה נדרש מאיש חינוך טוב ואיני חושבת שאוכל לעמוד במשימה. היום לאחר שיליד בגרו אני נהנית מהאתגר שבהוראה.

  רפואה שלימה.
  בברכה
  סוניה סלונים

  • יצחק מאיר הגיב:

   סוניה היקרה,רק עכשיו אחרי שובי הביתה עם גמר ימי אשפוז מרובים אני קורא את הדבהרים שכתבת. מה שכתבת על ספרי "אישה אחת" מרגש אותי. מה שכתבת בתרעומת על שכל שנזכר ממנלאכתו הנאמנה המסורה והיצירתית של ידידי היקר,אבא שלך, הוא נכון. אזכיר לך כי מחבר הספר, אלי שרביט הוא שברר מתוך שיחות עמי מה שרשום. האפיזודה הזניחה עם הנקניקיות סופרה על דרך זכרון הומוריסטי על רקע דברי הערכה מרובים לסגל . אל לך חלילה לראות בכך פיחות כלשהו בהערכתי העמוקה לפועלו של ידידי אביך. אני מצטער עד למאוד שסברת כי אני מכל אדם יכול להעריך את ידידי אחרת. זאת שגגה. אף על פי שלא אני המחבר אני מתנצל ואני משוכנע כי גם המחבר לא התכוון חלילה לומר כי כל תרומתו המצויינת של אבא שלך לימין אורד ולא רק לימין אורד מתיתמצתת באפזיזודה הזאת. שלך בידידות יצחק מאיר

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יצחק היקר,
  אינני יודעת אם הבלוג פעיל ואם יוצא לך לקרוא בו אך אנסה בכל זאת..
  לפני כשבוע שמענו-תלמידי ואני- עדות של שורד שואה מהונגריה שהיה בין ניצולי שינדלר. העד הוא סב של אחת מתלמידותיי. בתום העדות הוא העניק לי את ספרך אישה אחת , ספר עליו סיפר לי כבר לפני כחצי שנה. קראתי את סיפור חייך ומשפחתך ולא יכולתי להרפות מהספר. המחשבות עליו מלוות אותי מזה מספר ימים. בכל פעם שאני חושבת על אימך , על אחיך יעקב ועליך עולות דמעות בעיני. גבורה רבה כל כך, תעצומות נפש, רגישות וחוכמה בקרב כל אחד מכם.
  בעודי קוראת חשבתי על תלמידיי העומדים לפני מסע לפולין והבטחתי לעצמי לנסות ולשכנע אותך להגיע אלינו לספר את סיפורך.
  אם אתה רואה הודעה זו אשמח כל כך אם תגיב עליה.
  בהערכה שאינה יודעת גבולות
  נילי

  • יצחק מאיר הגיב:

   השיבותיבאמצעות המייל בערך בזו הלשון:
   "בוודאי ובוודאי כי ארצה לבוא. לבד מזה דברייך גרמו לי להתרגשות מרובה. אין חשוב יותר מאשר לדבר עם צעירים, עם הנוער באשר הוא. בעבורם אני כותב.כיבגרו ויכתבו, יכתבו גם הם בעבור הנוער שיהיה בימים ההם.
   אודה לך מאוד אם תתקשרי אלי טלפונית למספר 097494145 או לנייד 0523604776
   כתובתי האלקטרונית היא rivyitz@013.net.il
   אחכה לך, בברכה ובתודה יצחק מאיר

 8. דבורה לביא ( תורג'מן) הגיב:

  מורי ורבי יצחק היקר .
  איני יודעת אם הבלוג פעיל עדיין אך אנסה בכל זאת להעלות על הכתב את אשר חפצתי לאמור טלפונית ומפאת ההתרגשות הרבה והבכי הפורץ בעקבותיה אעדיף לכתוב .
  ובכן בחודש אוגוסט יצאתי לטיול מאורגן במרוקו . מרוקו מדהימה ביופייה. האנשים אדיבים מאוד ומסבירי פנים . לכל מקום שהגעתי אחזה בי התרגשות שלא הצלחתי להבין מה פשרה . ביקרתי בעיר הולדתי וואזן ועליתי לקברו של רבי עמרן בן דיוואן . ביקרתי בפס ,קזבלנקה , מרקש , סיווארה, אגדיר ראבט. במקנס ביקרנו בתלמוד תורה ההתרגשות בקרב אחדים בקבוצה הרקיעה שחקים . אחד המטיילים סיפר לנו " כאן למדתי ולכאן הגיע שליח העלייה ולקח אותנו בחשאי למרסי ומשם לארץ ישראל." כאשר שמעתי את המילים האלו מיד התחברתי ל"ימין אורד " כור מחצבתי . למנהל שלי ,לשבתות, לפרשת השבוע בבית הכנסת, לטיולים, למקהלות לשירת הסולו שאותותיה ניכרו גם לאורך הטיול ובעיקר לחברי הרבים שעלו ממרוקו והגיעו לימין אורד. הדמעות הרבות זלגו מאליהן כל חברי וחברותי מימין אורד היו איתי ברגע זה אמרתי לעצמי " מכאן חברי הטובים ביותר הגיעו אלי והלכו אחרי האיש שהבטיח להביאם לחוף מבטחים וקיים "
  יצחק היקר בספרך " לשוח בשדה " סיפרת שהכי התחברת וזכרת את המחנכים שאותם פגשת במקומות שונים בעולם . ואני אכן פגשתי את מורי ורבי במרוקו הרחוקה מדמיינת כיצד התגנבת ל" מלאח" והצלת את בני הנוער שגם לאחר 44 שנים הם חברי הטובים ביותר .ימין אורד שבו ספגתי את אהבתי לארץ הזאת . ימין אורד שבו ינקתי מסורת מוסר וערכים וכאם , כסבתא וכגננת משתדלת להנחילם ליקיריי ולסביבתי .
  יצחק היקר תודה על כל הטוב והטוב (בשורוק) שהרעפת עלי .מאחלת לך לרבקה נוות ביתך ולכל משפחתך אריכות ימים ושנות חיים. בכבוד והערכה דבורה סבג ( לביא)

  • Yitzchack mayer הגיב:

   דבורה היקרה,

   דברייך הגיעו אליי למרות שלאחרונה אינני פעיל בבלוג שלי. עכשיו שכתבת לי בבלוג היה כדאי כל הבלוג הזה כולו רק למען מכתבך שהרטיט מיתר בליבי. אני מודה לך מקרב לב על שנטלת מכחול בידייך וציירת תמונות מן המסע אל ארץ הולדתך וליווית התמונה גם באומר וגם בצליל.
   אומר לך משהו שאיני מדבר עליו הרבה. ימין אורד היה בו שיר מפני שימין אורד היא שירה כשלעצמה. אשריי שזכיתי שיש מן הנערים והנערות שזכיתי להיות עימהם כשגדלו שהם חשים זאת עכשיו שבגרו והיו לאבות ולאימהות ועל פי מה שאת כותבת גם לסבתות…
   קיבלתי מכתבך במוצאי שבת בראשית, שבת שיש לה מקום מיוחד בליבי כי בה עליתי לתורה בפעם הראשונה בימי חיי לפני שנים הרבה. עוד מתנה נאה ליום הולדתי…. שלך בברכה חמה ובידידות יצחק מאיר.

   יצחק מאיר הנרקיס 10, ת"ד 1165 כוכב יאיר 44864
   טלפון: 097-494-145 נייד: 0523-604-776
   Yitzchak Mayer 10 HaNarkis St., PO Box 1165 Kochav Yair 44864, Israel
   Tel.:0[11-972]-97-494-145 Mobile: 0[11-972]-523-604-776

   BLOG: https://yitzchakm.wordpress.com/ בלוג:

 9. דבורה לביא ( תורג'מן) הגיב:

  יצחק היקר תודה על הדברים. אכן ימין אורד הינה שירה מתמשכת ומרטיטה לבבות. זוכרת אני משפט שאמרת לי פעם " תשירי , כי מי ששר יזכרו אותו תמיד …" אז את ימין אורד זוכרת אני ואזכור תמיד .מימין אורד ירשתי סימפוניה מתמשכת האוספת במרוצת השנים עוד ועוד תווים למנגינה ערבה ונהדרת והיפה שבזה היא מושרת על ידי בכל עת ובכל מקום ותודה לאל שזיכני לשיר גם לנכדי היקר ולבאים אחריו ב"ה.
  הרבה בריאות וכל טוב בברכה
  דבורה סבג – לביא ( בחרתי לי שם משפחה חדש . המסמל המון בעבורי)

 10. דינה דרורי הגיב:

  יצחק ערב טוב
  אני קוראת בהתרגשות רבה את ספרך "אישה אחת" דרך הכתיבה מנקודת מבטה של האמא מרגש מצמרר. מעלה הרבה תהיות לגבי יכולת ההישרדות שלכם ושל אמכם ובכלל של יהודים בתקופה זו. חוץ מאשר להעריץ יכולת זו אין לי הרבה מה להוסיף.
  ייחודו של הספר הוא הסיפור חיי היהודים בצרפת בתקופת השואה שזה תחום פחות מוכר לנו הישראלים.
  יש לי שאלה אליך אתה מספר שהיה כומר בעיירה סן קלוד שלמעשה טיפל בכם עד מעבר הגבול ושמו לפי הבנתי הוא אלברט דה פונט.
  אני מנחה תלמיד בעבודת גמר על אנשי כמורה שהצילו יהודים בצרפת בתקופת השואה.
  האם אוכל לקבל ממך יותר מידע על כומר זה. האם עמד בראש רשת של הצלה. האם היו אנשי כמורה נוספים שעזרו לו באזור. האם תוכל להפנות אותי למקורות על כומר זה או על כמרים אחרים בצרפת
  בתודה מראש
  דינה דרורי – מורה להיסטוריה

 11. גלי הגיב:

  שלום יצחק
  סיימתי זה עתה את ספרך החדש "אל חוף מבטחי", המספר את סיפור עלייתכם לארץ.
  הספר מרגש עד דמעות.
  אני מודה לך מאד על החוויה של קריאת שירה בתוך פרוזה.
  אישית הספר מחבר אותי לאבי, שעלה כילד בודד באניית כנסת ישראל.
  גם ממנו חשתי את המהפך הנפשי העצום של העולים בעת המעבר מילדות בגולה, לבגרות בארץ ישראל.
  תודה!
  גלי

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  יצחק היקר,

  האם אתה עדיין קורא תגובות שמתפרסמות בבלוג הזה?

  ברצוני לכתוב אליך ועליך ביתר אריכות.

  בני יונגרייז תלמיד שלך בשנת 1956

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   בני יונגרייז היקר, אכן הבלוג הזה אינו פעיל. אנא התקשר לכתובתי האלקטרונית :rivyitz@013.net.il אשמח מאוד. בברכת חתימה טובה יצחק מאיר

 13. סיון הגיב:

  מאוד נהניתי מהשיר,
  אני אחיינית של דוד עזרן
  מאוד נהנית מהמאמרים שאתה שולח במייל , תמשיך כך!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s